Nagłówek strony1% podatkuStowarzyszenie Wikimedia Polska

Drodzy Darczyńcy!

Tomasz Ganicz
Dr hab. Tomasz Ganicz,
Prezes Stowarzyszenia

Serdecznie dziękujemy za wybranie Stowarzyszenia Wikimedia Polska jako instytucji, której zaufaliście przekazując 1% swojego podatku dochodowego za 2008 r. Stowarzyszenie zgromadziło jak dotąd w 2009 r ponad 240 tys. PLN z tego źródła. Jest to suma jeszcze większa od tej, którą uzyskaliśmy z tego tytułu w zeszłym roku, z czego wnioskujemy, że nasza działalność zyskała Państwa trwałe uznanie. Państwa ofiarność i chęć wsparcia idei wolnej wiedzy przekroczyła nasze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się w swoich deklaracjach PIT wskazać Stowarzyszenie Wikimedia, wspierając tym samym ideę swobodnego dostępu do wiedzy.

Dzięki Wam Stowarzyszenie będzie mogło w większym niż dotychczas zakresie działać na rzecz rozwoju Wikipedii, Wikisłownika, Wikiźródeł, Wikibooks i innych projektów Wikimedia.

więcej ...

Złóż podarunek wiedzy

Alunac

"Wikipedia jest mi nie tylko
pomocna w nauce, ale poświęcam
jej również swój wolny czas."

Ania Cyran, wikipedystka.
Źródło: Wikiplakat, autor: Pimke.

Stowarzyszenie Wikimedia Polska wspiera projekty, których celem jest nie tylko gromadzenie wiedzy; ich celem jest robienie tego nieodpłatnie. Wikipedia powstała, gdy jeszcze nie było wiadomo, czy wolna, otwarta i nieograniczona encyklopedia odniesie sukces i czy będzie lepsza od istniejących wcześniej rozwiązań, opartych na prawach autorskich.

Wikipedia jest jedną z najczęściej odwiedzanych stron na świecie, zajrzy na nią każdy, kto szuka czegoś w Internecie.

Złóż darowiznę.

więcej ...

Finanse i wydatki

Muzeum Orkana w Rabce-Zdrój
Zdjęcie: Piotrus,
licencja: cc-by-sa.

Jeśli zastanawiasz się, na co Stowarzyszenie Wikimedia Polska zamierza przeznaczyć otrzymane wpłaty, zapoznaj się z:

Można także zapoznać się z raportami z naszej dotychczasowej działalności w 2008 r. dostępnymi ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

więcej ...
blank Złóż darowiznęZłóż darowiznę

blank

Stowarzyszenie Wikimedia Polska
KRS: 0000244732

Dziękujemy wszystkim darczyńcom! Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Kontakt.