Nasze osiągnięcia

Współpraca z instycjami pamięci

Współpracujemy z instytucjami pamięci dzięki czemu projekty Wikimedia wzbogacane są cennymi materiałami źródłowymi. Dzięki współpracy z Kancelerią Senatu RP Wikipedia wzbogaciła się o kilkaset wysokorozdzielczych zdjęć polskich i zagranicznych polityków, zaś dzięki współpracy z Archiwum Głównym Akt Dawnych i Stowarzyszeniem "Archivum Patriae" pozyskaliśmy ponad 1000 skanów historycznych dokumentów.

We współpracy z Galerią "Zachęta" zorganizowaliśmy konferencję "OpenGLAM", dzięki czemu nawiązaliśmy współpracę z kolejnymi instytucjami pamięci.

Promocja i pozyskiwanie nowych edytorów

W 2013 przeprowadziliśmy 14 warsztatów edytowania Wikipedii dla wybranych grup docelowych, w kilkunastu miejscach w kraju odbyły się wystawy najlepszych zdjęć z Wikimedia Commons oraz konkursu Wiki Lubi Zabytki.

Opracowaliśmy i wydaliśmy broszury i gadżety związane z Wikipedią, które są stosowane jako nagrody w konkursach oraz w czasie promocji Wikipedii na konferencjach i targach.

Zapoznaj się także z naszymi sprawozdaniami merytorycznymi za lata 2012, 2011, 2010, 2009, 2008 i 2007.

Złóż podarunek wiedzy!

W 2013 roku, tak jak w latach ubiegłych, każdy podatnik, który chce przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji OPP, robi to za pośrednictwem Urzędu Skarbowego.

W tym celu należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28) numerem KRS:

0000244732

Jeśli uzyskane dochody pochodzą tylko od jednego pracodawcy i nie planuje się rozliczać wspólnie z małżonkiem lub dzieckiem oraz nie wykonuje się żadnych odliczeń – należy poinformować pracodawcę o chęci przeznaczenia 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Wikimedia Polska, podając niezbędne dane (nr KRS: 0000244732); pracodawca zaś wypełni za nas odpowiedni formularz PIT, który należy własnoręcznie podpisać. Szczegółowe instrukcje wypełniania deklaracji PIT można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.